0533 657 73 88

Hoşdere cad. 170/2 Çankaya-ankara

İN-KA EL TİPİ SONDAJ KAROT MAKİNELERİNİN ENERJİ VE MADEN SEKTÖRÜNDE YERİ-ÖNEMİ
Bilindiği gibi Rüzgar Enerji Santralı  izin işlemleri kapsamında imar planı ve proje uygulamasına esas Jeolojik&Jeoteknik Etüd çalışmalarının yapılması ve raporlaştırılarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı veya ilgili İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüklerinden onaylatılması ihtiyacı bulunmaktadır.
 
Bu kapsamda ilgili proje sahasında yapılacak sondaj çalışmaları için söz konusu araziye ait izinlerin alınması zorunluluğu mevcuttur. Bu izinler proje sahasının durumuna göre değişkenlik göstermekle beraber genellikle sondaj çalışmasının yapılacağı alana ulaşılması için kullanılacak yola ilişkin izinlerin alınması ve orman vasfındaki arazilerde ağaç kesilmesi ihtiyacı olması durumunda alınacak izinlerdir.
 
Bilindiği gibi izin süreçlerinin tamamlanması uzun bir zamana yayılmaktadır. Örnek olarak halihazırda bir RES projesi için alınması gereken izinler ile sondaj karot raporunun yetkili merci tarafından kabul edilip diğer gerekliliklerin de yerine getirilmesinden sonra onaya sunulan imar planının inceleme ve onay süresi düşünüldüğünde, normal şartlar altında kısa sürede bitirilebilecek sondaj karot arazi çalışmalarının yukarıda belirtilen izinlerin onay süreçleri dolayısıyla uzamakta olduğu ve projeye ait birincil izin süreçlerini de sekteye uğrattığı görülmektedir.
 
Temiz, doğal ve yenilenebilir kaynaklardan enerji ihtiyacının karşılanabilmesi ülkemizin kalkınmasında büyük rol oynamaktadır.
Yenilenebilir enerji projeleri başta olmak üzere sondaj-karot çalışmasına ihtiyaç duyulan sektörlere katkı sağlamayı hedeflemiş olan Şirketimiz, kırk yılı aşkın tecrübesi ve bilinir

el sondajı,el sondaj,el tipi sondaj,el tipi karot,el karotu,karotlu el sondajı,el ile sondaj, benzin

Calışma Saatleri

Pazartesi

8am - 8pm

Sali

8am - 8pm

Carsamba

8am - 8pm

Persembe

8am - 8pm

Cuma

8am - 8pm

Cumartesi

8am - 8pm

Pazar

-

İletişime Geç Yol Tarifi

IN-KA Hakkında Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar ile işaretlenmişlerdir