0 539 732 0704

hasan arpa mahallesi, bora sokak, no:10

Yarka üretimi ve yarka sektörü önemli olmaktadır. Ülkemizde de yarka üretimine oldukça fazla önem verilmektedir. Yarkanın ne demek olduğuna baktığımız zaman hayata yeni gözlerini açmış olan civcivlerin 17 ve 20. Haftaları arasında olunduğu dönem olduğunu görmekteyiz. Bu haftalar yumurtlamadan önceki haftalar olmaktadır. Bu dönem ise yarka dönemi olarak adlandırılmaktadır. Yarka döneminde tavuklara iyi bakmak gerekmektedir. Bu dönem içerisinde tavukların sağlığı ve hijyeni oldukça önemli olmaktadır. Yarka satışı da tavukların cinsine göre değişir.

 

Başarılı bir yarka firması seçimi yaptığınız zaman kaliteli yarkalara sahip olmanız mümkün olmaktadır. Yarkaların bu dönem içerisinde sağlığı ve hijyeni oldukça önemlidir. Yarka, toplu halde yaşayan hayvanlar olduğu için hastalanmamaları gerekmektedir. Bir tavuk hasta olduğu zaman kümes içerisinde bulunan diğer tüm hayvanları da etkilemektedir. Bu nedenle yarkaların sürekli kontrol altında tutulması gerekir.

 

Ataks Yarka: Yarkaların da bazı çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitlerden biri ataks olmaktadır. Ataks yarka, salma tavukçuluk için bakıldığı zaman çok iyi bir ırk olduğu görülmektedir. Köy tavuğuna oldukça çok benzemektedir. Yumurta kabuğunun rengine baktığımız zaman ise bej yani krem renklerinde olduğunu görmekteyiz. Yumurta satışı açısında da oldukça iyi olmaktadır. Bu yarkanın ırkı hastalıklara oldukça dayanıklı bir ırk olduğundan avantajı fazladır. Yıllık yumurta verimine baktığımız da ise 280-300 arası verdiğini görmekteyiz.

 

Lohman Brown Yarka: Bir diğer yarka çeşitlerinden biri de lohman y

yarka, yarka satışı, yarka tavuk, yarka tavuk satışı, yarka nedir, salma tavukçuluk

Calışma Saatleri

Pazartesi

8am - 8pm

Sali

8am - 8pm

Carsamba

8am - 8pm

Persembe

8am - 8pm

Cuma

8am - 8pm

Cumartesi

8am - 8pm

Pazar

-

İletişime Geç

Zafer Yarka - Yarka - Yarka satışı Hakkında Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar ile işaretlenmişlerdir